10:18

Sprzęt pomiarowy - Garmin Forerunner 450

Dzisiaj o GARMINIE FORERUNNER 450

Wygląd zewnętrzny:
Na pierwszy rzut oka zegarek prezentuje się elegancko, jest estetycznie wykonany, dosyć lekki. W tym modelu mamy wprowadzenie polegające na dotykowej tarczy, co na początku użytkowania może być bardzo irytujące gdyż przy byle kliknięciu, wprowadzamy zmiany na naszym zegarku. Jednakże, jest to kwestia przyzwyczajenia się do modelu i w dłuższej perspektywie czasu nie powinna przysparzać użytkownikowi żadnych problemów szczególnie podczas biegu.

Obsługa:
Przy pierwszym uruchomieniu wyskakuje nam samouczek informujący jak obsługiwać zegarek oraz tarczę dotykową. Zegarek zawiera dwa przyciski, prawy dolny służy do wybierania międzyczasów. Menu dostępne jest również w języku polskim co jest plusem tego zegarka. Dzięki darmowemu oprogramowaniu training center możemy wybrać najbardziej wyszukane jednostki treningowe. Zegarek posiada wbudowaną opcję przeglądania historii treningu oraz podsumowań.
Sama obsługa zegarka jest prosta i bardzo intuicyjna.





Wyświetlacz:
Jest dosyć czytelny. Jeżeli chodzi o parametry wyświetlane podczas biegu to na tarczy mamy przedstawiane trzy informacje: jedną dużą, centralną w górnej linii i dwa mniejsze pod spodem. ( całkowity czas biegu, tempo, przebyte kilometry)

Pomiar tętna
Do zestawu dołączony mamy pasek na klatkę do pomiaru tętna. Bateria w pasku jest wymienna. Dane, które mamy przesyłane są kodowane w związku z czym nie zachodzi obawa zakłóceń pracy w sytuacji gdy obok nas pojawią się inni biegacze z pulsometrami.

GPS
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest monitorowanie postępu pracy łączenia się z satelitami. Zegarek łapie sygnał w przeciągu kilku sekund przy dobrych warunkach atmosferycznych, natomiast przy zachmurzonym niebie zajmuje mu to maksymalnie do 5 minut.

Przesyłanie danych i oprogramowanie
Do zestawu dołączony mamy "paluch" USB. Po zainstalowaniu oprogramowania, wszystkie dane przesyłane są bezpośrednio do systemu i bezpłatnego oprogramowania training center. Samo oprogramowanie w porównaniu do innych dostępnych na rynku wypada dosyć blado. Oczywiście znajdziemy tu wszystkie podstawowe informacje treningowe ale gdybyśmy oczekiwali dodatkowych funkcji np. wyzwań czy motywowania z tym jest słabo.

Bateria
Przy codziennym użytkowaniu zegarka podczas treningu bateria wytrzyma nam maksymalnie do 7 dniu ale jest to wariant bardzo optymistyczny. Mi wytrzymywała z reguły to 5 dni po czym ładowałam zegarek, podłączając go specjalnym klipsem z końcówką USB do komputera.  W przypadku gdy zegarek nam się zawiesi nie mamy możliwości jego wyłączenia i musimy poczekać na rozładowanie się baterii co jest dużym minusem.
Rodzaj baterii: litowo - jonowa

Zalety zegarka
+ łatwe menu
+ czytelny wyświetlacz
+ szybkość łączenia się ze satelitami
+ intuicyjność ustawień

Wady zegarka
- w przypadku zawieszenia się zegarka brak możliwości jego wyłączenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Akademia Biegania i Dietetyki , Blogger